Deutsche Telekom Polygon Doğrulayıcısı Olacak!

Alman Deutsche Telekom, Avrupa’nın en büyük telekomünikasyon şirketlerinden biridir ve danışmanlık ile yazılım geliştirme hizmetleri sunmaktadır. Polygon, yaklaşık 100 doğrulayıcıya sahip olan staking ve doğrulama hizmetleri sunan bir ağdır. Deutsche Telekom, Polygon Network doğrulayıcısı olmak için Web3 altyapısından faydalanmaya hazırlanmaktadır. Polygon, Ethereum ölçeklendirme protokolü olarak önemli bir 2. katman haline gelmiştir ve çeşitli ölçeklendirme çözümleri sunmaktadır. Deutsche Telekom, ağ güvenliğini artırmak ve farklı blockchain protokolleri için doğrulayıcı olarak yeni gelir akışları keşfetmek amacıyla altyapısını kullanmaktadır. Deutsche Telekom, Polygon yanında Celo, Q, Flow, Ethereum ve Chainlink blok zincirleri için de doğrulayıcı olarak görev yapmaktadır.

Deutsche Telekom MMS, Polygon doğrulayıcısı olarak çalışarak, Polygon’un hisse ispatı yan zincirinin ve Supernets zincirinin güvenliğine katkıda bulunacaktır. Şirket, tam bir düğüm çalıştırarak bloklar üretecek ve işlemleri doğrularken aynı zamanda Ethereum ana ağına kontrol noktaları taahhüt edecektir.

Deutsche Telekom Blockchain Solutions Center Başkanı Dirk Röde, şunları söylemiştir: “Deutsche Telekom, sadece mobil ve internet hizmetleriyle tanınmış bir altyapı sağlayıcısı değil, aynı zamanda web3 alanında da varlığını ve güvenilirliğini genişletmek için önemli taahhütlerde bulunmaktadır.”

Company profile | Deutsche Telekom