Google Cloud: Web3’ün Odak Noktası İş Sorunlarıdır

Google Cloud Web3 Başkanı James Tromans’a göre, blockchain teknolojisiyle ilgili talebin ana kaynağı TradFi olsa da dijital kimlik ve tedarik zinciri gibi alanlar da oldukça heyecan vericidir.

Google Cloud’un Web3 liderine göre, kripto endüstrisi şu an token fiyatlarına aşırı odaklanmış durumda ve akıllı sözleşmelerin gerçek dünya iş sorunlarını çözme potansiyelini göz ardı ediyor. James Tromans, Cointelegraph’a verdiği röportajda, iş sorunlarını çözmek için akıllı sözleşmelerin iş mantığına odaklanmanın önemine vurgu yaparak şunları söyledi: “İş probleminizi çözmek için akıllı bir sözleşme kullanıyorsunuz ve burada asıl mesele token değil, iş sorunudur.”

Tromans ayrıca, Web3 hakkındaki tartışmaların tokenlere ve spekülasyonlara fazla odaklandığını belirterek, “Bu nedenle, sanki Web3 tokenlerden ibaretmiş gibi bu konuşmalardan uzaklaşmamız gerektiğini düşünüyorum” dedi.

Google Cloud’un önde gelen blockchain hizmetlerinden biri olan Blockchain Node Engine, kullanıcılara blockchain verilerine erişme, işlem yapma, akıllı sözleşmeler oluşturma ve merkezi olmayan uygulamaları çalıştırma imkanı sunuyor.

Tromans, blockchain ve akıllı sözleşmelerin yeniliklere, düşük işletme maliyetlerine ve yeni gelir kaynaklarına yol açabileceğini savundu. Ayrıca, ayı piyasasına rağmen, Google Cloud’un blockchain teknolojisini entegre etmek isteyen kuruluşlardan hala güçlü bir talep aldığını söyledi. Tromans, bu talebin çoğunun geleneksel finans ve muhasebe sorunlarını çözmek isteyen TradFi sektöründen geldiğini belirtti, ancak Google Cloud müşterilerinin blockchain tabanlı çözümleri dijital kimlik ve tedarik zinciriyle daha fazla entegre etmeye başladığını da ekledi.

Web3 Nedir ve Blockchain İle Ne İlgisi Var? - Bitcoin Sistemi