MicroStrategy’nin Bitcoin Varlıkları 4,5 Milyar Doları Aştı !

MicroStrategy, 152.333 birimlik toplam BTC varlığıyla şu anda Bitcoin’lerin en büyük kurumsal sahibi konumundadır.

İş zekası firması MicroStrategy, 28 Haziran Çarşamba günü, 12.000’den fazla Bitcoin satın aldığını ve bu işlemle toplam BTC varlığının değerini 4,5 milyar doların üzerine çıkardığını duyurdu. MicroStrategy, Bitcoin’lerin en büyük kurumsal sahibi olarak bilinmektedir ve şu anda toplamda 152.333 Bitcoin’e sahiptir.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na yapılan dosyaya göre, MicroStrategy 29 Nisan ile 27 Haziran arasında 12.333 Bitcoin’i yaklaşık 347 milyon dolara satın aldığını belirtti. Şirketin Bitcoin tutma maliyetinin ortalama olarak BTC başına 29.668 dolar olduğu bildirildi. MicroStrategy, iş zekası, mobil yazılım ve bulut tabanlı hizmetlerde uzmanlaşmış bir şirket olup, diğer halka açık şirketlere kıyasla daha fazla miktarda Bitcoin’e sahiptir.

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, Ağustos 2020’den beri Bitcoin satın almaya başlamalarıyla birlikte Bitcoin’in en büyük savunucusu olmuştur. Şirket, geçtiğimiz yıl yaşanan kripto kışında bile Bitcoin varlıklarını tutmaya devam etmiştir. Saylor, Twitter’da yaptığı duyuruda, MicroStrategy’nin 27 Haziran 2023 itibarıyla toplam 152.333 BTC’ye sahip olduğunu ve bu Bitcoin’lerin ortalama olarak BTC başına 29.668 dolar fiyatla yaklaşık 4,52 milyar dolara mal olduğunu belirtmiştir.

Saylor, şirketin Bitcoin’lerini elinde tutmaya devam edeceğini ve tutarlı, şeffaf ve sorumlu bir strateji izleyeceklerini ifade etmiştir. MicroStrategy’nin Bitcoin’i elinde tutma stratejisi, MSTR hisse senedi fiyatında %125’e varan bir artışla sonuçlanmıştır.

MicroStrategy’nin dün yaptığı Bitcoin alımının, 30.000 doların biraz üzerinde seyreden Bitcoin fiyatı üzerinde büyük bir etkisi olmadığı belirtilmiştir. Saylor ayrıca, Bitcoin alımlarının yanı sıra MicroStrategy’nin “kurumsal bir Lightning çözümü” üzerinde çalıştığını da açıklamıştır.

Ünlü analist yanıtladı: Bitcoin, 2023 yılında fiyat rekoru kırabilecek mi?  Yazar BeInCrypto