Craig Wright: Yanlış Gelen Transferleri Kullanmayın

Bitcoin SV’nin (BSV) yakından bir destekçisi olan Craig Wright, Cüzdanlar arası gelen Bitcoinlerin yanlış transferi sonucunda neler olabileceği hakkında bazı açıklamalar yaptı. Wright’ın bu açıklamalarına göre, yanlışlıkla gelen bitcoinlerin kullanılması beraberinde birçok riski getiriyor. Bu sebepten dolayı, gelen yanlış BTC tutarlarını hiçbir şekilde kullanmayın dedi.

BSV’nin lider isimlerinden olan Craig Wright, beklemediği halde cüzdanına para gelen kişilere yönelik bazı açıklamalar yaptı. Wright’a göre eğer yatırımcılara yanlışlıkla BTC gelirse eğer bunların kullanılması tamamen risk içeriyor. İngiltere’deki bir yasayı kaynak olarak gösteren Wright konuşmalarını şu şekilde paylaştı.

“Eğer beklemediğiniz halde sizlere birisi Bitcoin gönderirse, bu sizlerin coini değildir ve hiçbir şekilde kullanmayınız. Yasal olarak harcamanız tamamen yasaktır. Bitcoin cüzdanınız olabilir fakat bu coine sahip olduğunuz anlamına gelmez.

Yapılan açıklamalara bakacak olursak Wright’ın kaynak gösterdiği yasa, 1968’de yürürlüğe giren Hırsızlık yasası. Wright’e göre yanlışlıkla BTC alan kişiler, yasalara aykırı işlem uygulamış oluyor ve kuralı ihlal ediyor. Konuşmanın devamında ‘’Eğer coinleri kullanmadıysanız, risk yoktur. Fakat kullandıysanız eğer…’’

Wright’a göre hesabına yanlışlıkla Coin gelen kişiler, bu koinlerin bağış olduğunu söylerse cezası hafifleyebilir. Ancak böyle bir durumda, kişiler belirli bir oran üzerinden hesaplanan vergiyi ödeyecekler. Fakat kişinin Hayır Kurumu sıfatı varsa, bu durum farklı olabilir. Wright bu açıklamaların sonunda, Kripto parayla işlem yaparken son derece dikkatli olunması gerektiğinin altını çizdi.