Binance Marj Ticaretine Yaklaşıyor

Son derece kaliteli bir tutum izleyen ve son zamanlardaki çalışmalarıyla dikkat çelen dünyanın en büyük kripto para borsaları arasında olan Binance, API’nda yeni bir güncelleme gösterdi. Bu güncellemeyle beraber borsanın marj ticaretine yakın bir zamanda geçiş yapabileceğini gösteriyor.

Mart ayının ortaklarında API kodlarına “true/false” değerlerini yansıtabilen “isMarginTradingAllowed” değişkenini eklediğinin tespiti yapılmıştı. Son dakika yapılan bir incelemede ise bu değişkenin 9 farklı işlem çifti için etkin olduğu ortaya çıktı. Bir Reddit kullanıcısının yatırımcılara sunduğu görüş ile alakalı borsa, marjın işlemlerini BTC/USDT, BNB/BTC, BNB/USDT, ETH/BTC, ETH/USDT, TRX/BTC, TRX/USDT, XRP/BTC, XRP/USDT işlem çiftleri ile piyasaya sunmaya hazırlanıyor.

Binance’in marj ticaretine geçiş yapmasıyla beraber, işlem hacmini de güzel seviyelere çıkaracağı ortada görünüyor. Bu gelişmeye göre borsa, hacimde 8 milyar dolarlara kadar ulaşım gösteren kaldıraçlı kripto para borsası BitMEX’in son derece büyük bir rakibi olacak gibi görünüyor. Marj işlemleri sırasında kullanıcılar, borç para alarak bir varlık üzerinde yükselme ya da azalma ile pozisyon gösterebiliyor.