Bugün En Büyük Transfer İşlemi Yapılacak

Dijital Varlık Yönetim Şirketi olarak tüm dünyanın yakından tanıdığı Grayscale Investment, 3 milyar dolar değerindeki kripto paralarını Coinbase’ye transfer işlemi yapacak. Bu işlemin ortalama 12 saat sürmesi bekleniyor. Forbes’te yer alan haber detaylarına göre Grayscale; Bitcoin (BTC), Bitcoin Cash (BCH), Ethereum (ETH), Litecoin (LTC), Ripple (XRP) ve diğer bazı kripto paraların da içerisinde bulunduğu 3 milyar dolar değerinde varlığını Coinbase’in saklama birimi olan Coinbase Custody’e aktaracak.

Şirketin tüm varlıkları Coinbase üzerinde saklanarak korunacak. Bu 3 milyar dolar değerindeki varlığa ek olarak Grayscale halka açık olan tüm kripto para tröstlerini ve Grayscale Digital Large Cap Fund adlı fonunu da Coinbase’e transfer işlemi yapacak. Bu nedenden dolayı bu transfer şimdiye kadar bir günde yapılan en büyük kripto para transferleri arasında olacak gibi görünüyor.

Grayscale ayrıca Temmuz ayının ortalarında yönetimi altındaki 2.7 milyar dolarlık varlıkla tüm zamanların en yüksek hacmine gelmişti. Yani bu bir önceki çeyreğin ise 3 katıydı. Haziran ayı baz alınarak bakıldığında yönetim altında 1.3 milyar dolar değerinde varlığa sahip olan Coinbase Custody ise bunu kısa zaman içinde 2 milyar dolara kadar çıkarmayı hedefliyor ve çalışmalarını da buna göre yönetiyor.