Flaş! Kripto Para Piyasasında Hareketli Saatler “Bitcoin Önderliğinde Yükseliyor”

Kripto para piyasasını takip edenlerinde gözlemleyebileceği gibi 2 Nisan sabahı itibariyle bir yükseliş trendi görülmekte. Sabah ( 07.00) saatlerinde hızlı bir fon girişi oldu ve bundan önce işlem hacmi 147 milyon olan sermaye fon girişi yapılması ile birlikte 163,7 milyara çıktı. Bu saate geldiğimizde ise işlem hacmi 160 milyar seviyesinde bulunmakta.

Yapılan fon girişi bitcoinin Pazar payının 51,4’e çıkmasını sağladı. En çok yükselen kripto paralar arasında ilk sırada yer almakta olan bitcoin 3 saat gibi kısa bir zamanda yatırımcısına %15 gibi bir kar getirmiş oldu. Bitcoin 4.841 doları gördü ve şimdi biraz soluklanan bitcoin 4.660 dolar seviyesinden işlem görmekte.

Bitcoinden sonra en çok getiri sağlayan kripto paralar olarak ise litecoin ve tron oldu bu kripto paralara da yatırımcılarına  %10 üzerinde gelir sağlamış durumda. Bu gelişmeler karşısında piyasa hemen aşırı reaksiyon vermeden bir bekleyişe geçti ve hareketlenmenin ne yönde olacağına dair gözlem yapılmaktadır. Sizler için bizde takip ediyoruz ve buradan gelişmeleri haber vermeye devam edeceğiz.