Microsoft haberi sonrasında Aptos’ta (APT) neler oluyor?

Microsoft’un ortaklık duyurusunun ardından hızla yükselen Aptos (APT), şu anda destek seviyelerinden güç kazanmaya çalışıyor.

9 Ağustos’ta, yapay zeka teknolojisi alanında Microsoft ile ortaklık kurduğunu duyuran APT, anlık olarak %20’lik bir artış yaşadı. Ancak haber etkisi zaman içinde zayıflayınca, APT fiyatları dalgalanmaya başladı. Microsoft haberinin etkisiyle 8 dolar seviyesini test eden popüler kripto para birimi, kısa bir süre içinde %11,50 düşerek 7 dolara geriledi.

Teknik analize göre APT’nin durumu nasıl ilerliyor? 6,44 dolar seviyesinden tepki alıp Microsoft ortaklık haberinin etkisiyle yükselen APT, 8 dolar seviyesine ulaşmayı başardı. Ancak bu süreçte BTC’nin istikrarsız bir performans göstermesi ve haber etkisinin azalması, APT’deki gevşemeye yol açtı. Bu yazının yazıldığı sırada, trend coin APT 7,07 dolar seviyesini gördü ve 7,81 dolar seviyesinde tutunmayı başarabilirse, hedefi 8,33 ve 8,83 dolar olabilir.

BTC’nin 28.900 doların altında kalması veya Aptos ekosisteminden kaynaklanabilecek olumsuz bir haber durumu, satış baskısını daha da artırabilir. Bu tür bir senaryoda izlenebilecek destek noktaları ise sırasıyla 6,825 – 6,667 – 6,444 – 5,90 ve 5,42 dolar olarak öne çıkıyor.

Aptos APT Fiyat Analizi - Coin Mühendisi