Valkyrie Investments: Bitcoin Fiyatı Dalgalanırken 37.000 Dolara Yükselme İhtimali Var !

Valkyrie Investments’e göre, Bitcoin fiyatında bir gerileme yaşanarak güçlü bir ralli için potansiyel oluşturabilir. Bu gerileme, fiyatların yönünü tersine çevirerek ve bir kırılma noktasına doğru hareket ederek destek sağlar. Valkyrie Investments’in araştırma başkanı Joshua Olszewicz, Bitcoin’in günlük grafiğinde boğaların 37.000 dolar seviyesine doğru ilerleyebileceği bir fiyat modeli olan “gerileme”nin ortaya çıktığını belirtiyor. Gerileme, fiyatın önceki bir kırılma seviyesine veya dirence dönüşen desteğe düşmesi olarak tanımlanır. Fiyatlar genellikle gerileme tamamlandıktan sonra yükselir. Bitcoin, son zamanlarda 25.000 dolara kadar düşmüş ve Mart ayında kırılan ve desteğe dönüşen eski bir baş-omuz (H&S) formasyonunun boyun çizgisini yeniden test etmiştir. Olszewicz’e göre, 31.000 dolar seviyesinden eski bir kırılma noktasına yaklaşık %19’luk bir geri çekilme gerçekleşmiştir. Olszewicz, bu gerilemenin yaklaşık üç aylık bir yükselişin tersine düşen takoz formasyonunu da içerdiğini belirtiyor.

Olszewicz, haftalık piyasa güncellemesinde, fiyatların genellikle boyun çizgisini aşarak ardından geri dönerek 24.000 ila 25.000 dolar arasındaki seviyeye geri döndüğünü söylüyor. Bu davranışa “gerileme” denir ve şu anda Bitcoin için yaklaşık üç aylık bir yükselişin tersine düşen takoz formasyonunu içermektedir.

Olszewicz, “25.000 dolardan 37.000 dolara kadar potansiyel bir gerileme önleminin olumlu bir çözüm olabileceğini” belirtiyor. Grafikler, Bitcoin’in yeşil destek bölgesini yeniden test ettiğini ve geri dönüşün tamamlandığını gösteriyor. Gerilemeler genellikle on günü geçmez, ancak zaman sınırlaması genellikle keyfi olarak değerlendirilir.

Gerileme, azalan yakınsak trend çizgileriyle karakterize edilen bir düşen kama modeli almıştır. Düşen kama aynı zamanda bir yükseliş dönüş formasyonudur.

Olszewicz’e göre, fiyatlar 200 günlük basit hareketli ortalamaya (SMA) düşerse, yani 23.690 dolara gelirse, gerileme ve takoz formasyonu geçerliliğini yitirecektir.