Bitcoin’in Geleceği

Bitcoin, günümüzde çokça konuşulan bir sanal para birimidir. Satoshi Nakamato tarafından kurulan ilk başlarda çok fazla ilgi görmeyen Bitcoin, şu an tüm dünyada kabul gören bir sanal para birimi olma özelliğindedir.

Bitcoin Neden Tercih Ediliyor?

Yatırımcıların son zamanlarda çok büyük ilgi gösterdiği Bitcoin’in özellikle taşınabilirlik özelliği, belli bir merkezinin olmaması ve şifrelenmiş mülkiyet hakkı gibi sağladığı avantajları nedeniyle popülerliği artmaktadır. Kısa zamanda çok büyük hareketlerle dolu bir grafik sergileyen Bitcoin, yatırımcısına kısa zamanda büyük karlar bırakarak kazanç sunan bir durumdadır.

Bitcoin Nasıl Alınır?

Bitcoin’in satın alınması için kişinin bir çevrim içi cüzdana ihtiyacı vardır. Bu çevrim içi bitcoin cüzdanları resmi yatırım kurumlarınca verilmektedir. Bu cüzdan ile banka hesabı arasında bir bağlantı oluşturulmasından sonra sistem üzerinden bitcoin alımı yapılabilmektedir. Yatırımcının ne kadar Bitcoin almak istediğine karşılık çevrim içi cüzdanına bu kadar TL’yi yatırması gereklidir. Alınan bitcoinler borsada yatırım işlemlerinde rahatlıkla kullanılabilirken alışverişlerde ve diğer alım satım işlemlerinde de kabul gören bir para birimidir.

Bitcoin Gelecekte Nasıl Olacak?

İlk kurulduğu günlerde 1 centten bile daha ucuz olan Bitcoin’in günümüzde binlerce dolar seviyelerine gelmesi dikkat çeken bir detaydır. Bitcoin’in mevcut değeri, Goldman Sachs gibi ünlü finansör kurumların dahi ilgisini çeken bir durumdadır. Pek çok ünlü yatırımcının ve yatırım firmalarının uzun vadeli bir yatırım ve varlıkların güvenli limanı olarak gördüğü bir para birimi olmayı başarmıştır.

Dünya genelindeki ana akım medya organları ve haber ağları da emtia piyasasındaki varlıklarla birlikte Bitcoin hakkında da geniş kapsamlı bültenlerle ilgili yayınlar da yapılmaktadır. Goldman Sachs ve diğer yatırım kuruluşları Bitcoin’i yeni bir varlık sınıfı olarak kabul ederken gelecekteki değerinin yükselmesinin de sürpriz olarak görülemeyeceği ifade edilmektedir. Yatırımcıların da son zamanlarda çok fazla ilgi gösterdiği Bitcoin, talep toplayama devam eden bir sanal para birimi olarak dikkat çekmektedir.