Taurus: Deutsche Bank’tan Destek Alan Platform Alman KOBİ Kredilerini Tokenleştiriyor!

Kripto saklama uzmanı Taurus, Alman KOBİ kredi platformu olan Teylor ile iş birliği yapıyor. Deutsche Bank tarafından desteklenen İsviçre merkezli Taurus, Teylor ile ortaklık kurarak her türlü tokenleştirilmiş varlığa katkı sağlıyor.

İki şirketin Perşembe günü yaptığı açıklamaya göre, Teylor’ın kredi portföyü tokenleri, Taurus’un TDX pazarında ikincil piyasa alım satımına sunulacak. Tokenleştirme süreci, Lüksemburg merkezli bir yatırım aracı içeriyor ve Taurus’un kurucu ortağı Lamine Brahimi’ye göre İsviçre ve Avrupa düzenlemeleriyle uyumlu.

Brahimi’nin bir röportajda belirttiğine göre, Alman KOBİ pazarına yönelik tokenize edilmiş borç ürünü, önümüzdeki iki hafta içinde bazı kurumsal yatırımcılardan büyük ilgi görecek. Brahimi, Taurus’un TDX piyasasının saklama dışındaki işlerine de değindi ve şu ana kadar tokenize edilmiş özsermaye, borç, yapısal ürünler ve sanat gibi alanlarda 1 milyar doların üzerinde değere ulaştıklarını söyledi.

Geleneksel finansın tokenleştirilmesi küresel çapta popüler hale geldi. Bu nedenle, kripto dostu İsviçre’nin çeşitli varlık sınıflarına yönelik kurumsal düzeyde blockchain uygulamaları sunması şaşırtıcı değil.

Almanya’nın aktif Mittelstand ekonomisine yönelik krediler sunan Teylor, 100.000 Euro ile 1,5 milyon Euro arasında çeşitli kredi imkanları sunuyor. Bu firma, İngiliz bankası Barclays tarafından desteklenmektedir. CEO Patrick Stäuble, şirketlerin genellikle banka şubeleri için biraz fazla büyük ve kurumsal finans departmanları için biraz fazla küçük olan işletmelere kredi verdiklerini belirtti. Stäuble ayrıca, tokenleştirecekleri kredilerin endüstriyel, kimyasal ürünlerden ithalat/ihracata kadar geniş bir yelpazedeki Alman işletmeleri için olduğunu ifade etti.

Deutsche Bank'tan ilk çeyrekte 1,06 milyar euro kar - Son Dakika Haberleri