Amerikan Eyaletleri Cardano’dan Blockchain Oylama Platformu İstiyor!


Bazı ABD eyaletleri, seçim şeffaflığını artırmak amacıyla blockchain tabanlı bir oylama sistemini Cardano’ya danışarak geliştirmeyi düşünüyor. Cardano Vakfı CEO’su Frederik Gregaard’a göre, bu eyaletler daha şeffaf seçimler yapmayı hedefliyorlar.

Gregaard, benzer çabaların İngiltere’de de olduğunu ima etti. Ancak, Cardano Vakfı’nın bu çözümün eyaletlerin talep ettiği zaman diliminde uygulanabilir olup olmadığını belirlemeye çalıştığını belirtti. CEO, hangi eyaletlerle görüştüklerini veya hangi eyaletlerin projeye dahil olduğunu açıklamadan röportajı sonlandırdı.

Blockchain oylamanın teknolojinin etkileyici bir uygulaması olduğunu savunanlar, Cardano gibi deneyimli bir platformun ABD’deki sorumluluğu yönetmeye çalışmasıyla, uygulanabilir bir çözümün mümkün olabileceğini düşünüyorlar.

Cardano Vakfı, demokratik karar alma süreçlerini güçlendirmek için blockchain tabanlı oylamayı kendi süreçlerine entegre etme yolunda ilerleyen birçok merkezi olmayan blockchain şirketinden biri olarak öne çıkıyor. Örneğin, Cardano Catalyst adlı platformu kullanarak ADA sahipleri teklifleri tartışıp ağ projeleri üzerinde oy kullanabiliyorlar. Bu platform, Cardano ekosisteminin önemli bir parçası olup ademi merkeziyetçiliği teşvik etmektedir. Ancak, bir blockchain oylama sistemi oluşturmak, özellikle eyalet çapında oylama için ek ayrıntılar gerektirebilir.

ABD’de blockchain oylamanın popüler hale gelmesi durumunda, Cardano gibi platformlar Solana gibi diğer blockchain ağlarıyla rekabet etmek zorunda kalabilirler. Bu platformlar, eyaletlerin benzer bir oylama platformu oluşturması için alternatif seçenekler sunabilirler.

Cardano’nun etkinliği son zamanlarda artmış durumda ve Ethereum’u geride bırakmış durumda. Bu, geliştiricilerin Cardano’yu Ethereum’a benzer fırsatlara sahip çekici bir ağ olarak görmeye başladığını gösteriyor.

Cardano’nun etki alanı genişlemeye devam ediyor; Dubai Polisi ile bir pilot proje üzerinde ortaklık kurdu. Geçtiğimiz ay Dubai Polisi, hassas verileri güvenli bir şekilde paylaşmak için blockchain teknolojisini kullanan bir Cardano projesi sundu.

Diğer Cardano güncellemeleri arasında, Mehen Finance tarafından geliştirilen fiat destekli bir stablecoin olan USDMM yer alıyor.

Cardano (ADA) yatırımcıları heyecanla bekliyor: Kritik direnci kırma  girişimi bu kez başarılı olabilir!